WordPress’te oluşturduğunuz yazı ve içeriklerin kaç kişi tarafından göründüğünü takip etmek ve bu istatistik verilerini ziyaretçilerinizle paylaşmak isteyebilirsiniz. Bütün bu aktardıklarımı eklentiler aracılığı ile saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Fakat Wplog, eklenti kullanmayı size asla önermez. Eklentiler Sunucu veya hostinginizin CPU sorunlarıyla karşılaşma ihtimalini yükseltir. Ayrıca birbiri ile çakışan eklentiler sitenizin açılma hızı, sorgu sayısı nedeniyle sitenize zarar verebilir.

WordPress Eklentisiz Okunma Sayılasını Gösterme Yapımı

1# İlk olarak aşağıdaki kodu temanızın Functions.php dosyasına atın.

2# Biz yukarıdaki kod ile okunma sayfalarının verileri tutulmasını sağlayacak bir fonksiyon oluşturduk. Şimdi o fonksiyonu kullanarak verilerin tutulmasını isteyelim. Bunu aşağıdaki kodu temanızın  single.php ve page.php dosyalarına ekleyelim.

3# Yukarıdaki kod ziyaretleri sayacak fakat herhangi bir gösterimi ziyaretçiye göstermeyecek. Şimdi ziyaretleri gösterecek kodu yine nerede gözükmesini istiyorsanız oraya ekleyin. Single.php dosyasına gözükmesini istediğiniz alana ekleyin.

Bu kod sayesinde artık giriş sayılarınız ziyaretçileriniz ile paylaşılacaktır. Yukarıdaki koda biraz çeki düzen verirsek;

Bu kodun çıktısı; “Bu yazımız 155 kez görüntülenmiştir.” şeklinde olacak. İstediğimize ulaştık fakat bütün bu kodlarla uğraşmak hem keyif almak hemde öğrenmek yerine ben yinede işimi eklenti ile hallederim diyorsanız size “WordPress Yazıların Okunma Sayısını Gösterme Eklentisi” başlıklı yazıma davet ediyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here