Bu yazımızın başında iddia ediyoruz en az gelirleriniz dörtte bir artacak. Bir websitesi sahibi olarak değilde bir ziyaretçi olarak düşünüp bu yöntemi test edebilirsiniz. Bir içerik arıyorsunuz ve Google’a bu içerik ile alakalı bir cümle girdiniz. Site karşınıza çıktı. Logo yanındaki 728×90 reklamı gözünüze çarpmadı bile. Sidebar’daki 300×600 de çok fazla sizi ilgilendirmiyor. Çünkü siz içeriğe odaklandınız. Bu nedenle odaklandığınız noktada yer alan resim, renkli font, video, başlık gibi yazı içeriğine ait türevleri beyniniz filtrelemeye ve aradığını bulmaya çalışıyor. Tam bu türevlere birde reklam eklerseniz içeriğe ihtiyaç olan beyinlere ve bu beyinlerin sahip olduğu gözlere reklamları görmesinde yardımcı olabilirsiniz.

İçerik içerisindeki reklamlar genel olarak içerik ile alakalı çıkacağı için ziyaretçinin bu reklama tıklama olasılığı yükselmektedir. WordPress’te ufak bir kod parçacığı ile bu özelliği aktif edebiliriz. Tek tek her yazının reklamlarını ayarlamak için ise yine geçmişe yönelik bir çalışma yapmanız gerekiyor.

Yukarıdaki kodu temanızın functions.php dosyasında <?php veya ?> açılış taglarının arasına ekleyin. Daha sonra reklam eklemek istediğiniz WordPress yazısına düzenle diyerek

yazın. Artık [ reklam ] yazdığınız alanda WordPress reklamları gözükecektir. Bende reklam yerleşimi olarak bu sistemi kullanıyorum. Wplog sitesinde birçok yazının arasında başlık öncesi yada önemli bir kod öncesi reklamları görebilirsiniz. Bu sistem bu şekilde dilediniz önemli yerlere reklam yerleşimi yapabilmenizi sağlıyor.

Yukarıdaki resimde kullanımı göreceksiniz. İlk paragraf giriş paragrafı olduğu için ziyaretçilerin çoğu okumadan geçiyor. Ama 2. Paragraf bilgiyi içerdiği için ziyaretçi mutlaka okuma isteği duyuyor. Buda reklam getirisinin artmasını sağlıyor.

28 Gün ile Önceki 28 Gün arasındaki fark

Test edilmiş ve dönüşü oldukça iyi oldu. Bu nedenle herkesin faydalanması adına WordPress’te yazı arasına reklam nasıl eklenir paylaşmış olduk. Wplog’u takip etmeyi unutmayın..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here