Sitenizin yapısal bir değişikliğe uğradığı durumlarda( kalıcı bağlantı değişikliği, no category base eklentisi kurulumu, ssl kurulumu, post veya kategoride slug değişimi vb.) 404 hata sayfası ön plana çıkar. Ama Google bu sayfadan nefret eder ve sorunlu siteleri sevmez. Bu nedenle yaptığınız değişikliği Google ve ziyaretçilerinize yansıtmadan çözmeniz gerekir. Aksi takdirde siteniz bir süre gerileyecek ve hatalar azaldıkça normal seviyesine geri çıkacaktır.

Bu sorunun çözümü oldukça basittir. Ufak bir eklenti aracılığı ile sitenizdeki 404 hatalarından kurtulabilirsiniz. All 404 Redirect to Homepage eklentisi yardımı ile bu problemleri çözebiliriz. Artık 404 hatasına düşen içeriklere girmeye çalışan birisi siteniz Anasayfasına yönlendirilecektir. Buda 404 hatasının dönmesinin önüne geçecek. Eklentiyi kurduktan sonra

basit bir şekilde ayarlıyoruz ve hatalı sayfalar artık yok oluyor. Zaten bir süre sonra yeni yapıya uygun bir indexleme yapacağı için google sorunsuzca ve kayıpsızca geçişimizi halletmiş oluyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here