Evet başlığımız oldukça açık. Adsense, mobil ziyaretçilere özel reklam sunumu olan Sayfa düzeyinde reklamları bünyesine dahil etti. 2 Farklı tasarıma sahip olan sayfa düzeyi reklamlar, mobil kullanıcılara hitap ediyor. Temanıza ekleyeceğiniz kod sayesinde sadece mobil ziyaretçilerin karşılaşacağı, tüm sayfayı kaplayan reklamlar ile kazancınızı arttırın.

Adsense Paneline girin > Reklamlarım > Sayfa Düzeyi Reklamlar’a tıklayın.

Sabit/yer paylaşımlı reklamlar ve Vinyet Reklamları aktif hale getirip Kodu al bölümünden eklemeniz gereken kodu alın.

Her site için aynı kodu kullanacaksınız. Buda ayrı bir güzelliği. Sürekli yeni reklam birimi oluşturmanıza gerek kalmayacak. Daha sonra bu ekrana gelip dilerseniz reklam ayarlarını yapabilirsiniz. Yaptığınız yeni ayar otomatik olarak devreye girecek ve tekrar kod eklemenize veya değiştirmenize gerek kalmayacak.

Kodu aldık, şimdi WordPress Admin Panelinden Görünüm > Editör kısmına gelip header.php dosyamızı açıyoruz.

<head> ve </head> tagları arasına kodumuzu ekledik. Reklamlarınız kısa bir süre sonra gözükmeye başlayacaktır. Fakat siz reklamlarınızı test etmek istiyorsanız hemen bunuda aktarayım. Site adresinizin sonuna #googleads yazın. Örneğin;

https://www.siteadresiniz.com/#googleads

Bu linkten Vinyet ve yer paylaşımlı Sayfa düzeyi reklamları görüntüleyebilirsiniz.

Sol kısımda Vinyet reklam modelini görüyorsunuz. Tam sayfa kaplıyor ve reklamı kapatmadan siteye devam edilemiyor. Sağ kısmında ise Sabit yer paylaşımlı reklam modelini görüyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here